BenQ’dan Sanata Destek

BenQ’dan Sanata Destek

 Outlet Sanat Galerisi Teknoloji Sponsoru olarak BenQ Bengü Karaduman “burdayım” sergisinde

 

BenQ, kısa mesafe projektör serisi  Bengü Karaduman’ın ilk kişisel sergisi “burdayım” aracılığı ile sanatseverlerle buluşuyor.

 

Gerçeklikle ilişkimizle ve bu ilişkide oluşan katmanlarla ilgilenen Karaduman’ın, son dönem video, heykel ve neon çalışmalarından oluşan “burdayım” isimli ilk solo sergisi 9 Kasım – 18 Aralık tarihleri arasında Outlet’te görülebilir.

 

Sergi üç ayrı düzlemde, üç ayrı odada gerçeklik meselesini ele alıyor: güncel olayların yer aldığı birinci bölüm, rüyalardan beslenen ikinci bölüm ve gerçekliğe nasıl baktığımıza bağlı olarak değişen üçüncü bölümden oluşuyor. Bengü Karaduman, “gerçekliğin aslında bir konstrüksiyon olduğu”na dikkat çekiyor.

 

Sergide video görüntülerini BenQ’nun yeni kısa mesafe projektörleri tarafından izleyecek olan sanatseverler yeni modellerin değer ve performans açısından kazandırıcı seçimler olduğunu göreceklerdir. Her şeyden önce, BenQ DLP projektörleri sık filtre değiştirme ve temizleme işlemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldıran, toza karşı koruyan ve zamanla asla bozulmayacak tutarlı ve doğru renkler veren bir korumalı motor tasarımı gibi paradan tasarruf sağlayan mükemmel toplam satınalma maliyeti sunuyorlar. Ayrıca BenQ’nun kendine özel akıllı Lamba Bakım Sistemi, ampul sıcaklığını yöneterek ve lamba ömrünü uzatarak ürünün daha uzun ömürlü olmasını desteklemektedir. Kolay görüntüleme ve koruma özellikleri arasında Crestron RoomView LAN kontrol ve şifre koruması yer almaktadır. Bunun yanısıra, bir Crestron ağ üzerinde BenQ’nun yeni seri Projektörlerine (bunların hepsi RoomView Express yazılımıyla standart olarak gelmektedir) sahip olan kurumlar, 250 taneye kadar projeksiyon makinesinin yanısıra ekranlar, perdeler, aydınlatma, vs. gibi bütün diğer AV cihazlarının gerçek zamanlı, kurum çapında yönetimini ve kontrolünü sağlayabilmektedirler. Kullanıcılar, bir istasyondan ağa bağlı kısa mesafe projektörlerinin çalışmasını ve durumunu (mevcut projeksiyon makinesi, güç durumu, lamba ömrü ve uzaktan IT yardımı) tek kontrol edebildikleri gibi bu işlemi grup halinde de yapabilmektedirler. Ayrıca, BenQ projektörlerinin düşük enerji tüketiminden (hazır bekleme modunda <1W) ve kolay montajından da (otomatik keystone, entegre hoparlörler, geniş çaplı bağlantı olanağı ve üstün zum oranları) hoşnut kalacaklardır.