Şirketin Sosyal Sorumluluğu

Bitmeyen Sorumluluk ve Bozulmaz Söz

BenQ, başlangıcından beri “Hayata Keyif ve Kalite Getirme” ilkesini şirket vizyonu olarak benimsemiş, BenQ’nun kaliteli ürünleri ve hizmetleri ile bilim ve teknolojinin sunduğu zevkleri yaşayabilmeleri için insanlara yardım etme idealini gerçekleştirmeyi hedeflemiştir.


Tüm karlılık ve büyüme hedeflerimize ek olarak şunun farkındayız ki herhangi bir kuruluş için uzun süre ayakta kalacak, zamanın ve mekanın ötesinde ve de toplum ve insanlar üzerinde olumlu etkileri olacak benzersiz değerler üretmek suretiyle sosyal sorumluluklarının yerine getirilmesi çok önemlidir.


Sonuç olarak BenQ çevre koruması ve yetenek keşif alanlarında hiçbir çaba harcamamıştır. Enerji koruma, çevre koruma ve kaynak koruma konularını gündeme getirmek için çeşitli kanallara başvurduk ve günlük ve iş hayatlarımızdaki konseptleri endüstrileştirilmiş gereklilikler ve adanmış izleme aracılığıyla gerçekleştirmeye çalıştık.


İşlemlerimizin ürün tasarımı ve Ar-Ge, tedarikçi seçimi ve yönetimi, malzemeler, üretim, müşteri hizmetleri gibi her bağlantısına çok sıkı bir şekilde bağlıyız. Dolayısıyle uluslar arası kalite ve yönetim standartlarını  ve Avrupa Birliğinin Zararlı Maddeler Kısıtlama Direktifini (RoHS) karşılamaktayız. Ayrıca kalite yönetimi için ISO 9001 sertifikasına, çevre yönetimiyle ilgili olarak 14001’e ve sosyal sorumlulukla ilgili olarak da kurumumuzun sosyal sorumluluğa adanmışlığının bir göstergesi olan SA8000’e sahibiz.


Çalışanlar BenQ’nun en değerli varlığıdır. Bu yüzden çalışanlarımız için güvenli ve rahat çalışma ortamları sağlamaya ek olarak, aldığımız OHSAS 18001 sertifikasıyla da kanıtlanan mesleki güvenlik ve hijyen yönetimi sunarız. Ayrıca çalışanlarımızın fiziksel ve zihinsel sağlıklarıyla ilgiliyizdir. Bu bize 2005 yılında sağlıklı çalışma ortamı sağlama için Taipei Şehri mükemmellik ödülünü ve 2007 yılında Taipei Şehri sağlıklı çalışma ortamı örneği ödülünü kazandırmıştır. Ayrıca çalışanlarımıza uzmanlık ve ruh kazanmaları için çeşitli dersler, kurslar ve aktivitelerle yardımcı olmaktayız.


Uluslar arası bir marka olarak BenQ şirketi, farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen mükemmel yetenekleri barındırmaktadır. Kültürlerarası iletişimler ve etkileşimler vizyonumuzu genişletmiş ve dünyaya dair bakış açımızı zenginleştirmiştir. Her çalışanımızın şirket içinde yeteneğini göstermesini ve bütünlük değerimizi yayma konusunda örnek bir rol oynamasını, böylece de toplumda pozitif ve ilerici bir rol üstlenmesini bekleriz.  BenQ hem teknoloji hem de insanlık markasıdır. Zamanın trendlerini ve teknolojik yenilikleri yakından takip etme gayretimizde şuna inanıyoruz ki; hayattaki sürdürülebilir gelişme kaynağını topraktan, doğadan, insandan ve duygudan alır. BenQ’nun ürünleri ve hizmetleri ile, BenQ çalışanlarının kişisel gayretleriyle de birlikte, torunlarımıza iyi bir çevre ve keyifli hayatı miras bırakacağız.


Conway Lee
President & CEO of BenQ Corporation

Sosyal Sorumluluk projeleri hakkında daha fazla bilgi almak içinBenQ CSR report raporunu indirebilir veya csrcsr.BenQ.com adresini ziyaret edebilirsiniz.